Jak zadbać o włosy zimą?

Zima to czas niesprzyjający włosom. Najczęściej chowamy je pod czapką, po której ściągnięciu są oklapnięte i matowe. A chodzenie z gołą głową zimą nie jest dobrym pomyłem – przez głowę ucieka wiele ciepła, a niska temperatura źle wpływa na skórę głowy oraz strukturę włosa. Jednak wcale nie musi tak być – również po ściągnięciu czapki włosy mogą wyglądać doskonale. Trzeba jedynie wiedzieć, jak zadbać o włosy zimą, aby prezentowały się pięknie.

Jak zadbać o włosy zimą?

Jak więc zadbać o włosy zimą? Przede wszystkim nigdy nie wychodź z domu z niedokładnie wysuszonymi włosami, a zaraz po wysuszeniu nie nakładaj na nie czapki – pozwól fryzurze przez pół godziny „ochłonąć”, inaczej czapka z pewnością je oklapnie. Jeśli chodzi o samo suszenie – warto już w tym momencie zadbać o objętość włosów, dlatego susz je najlepiej głową w dół lub przy użyciu okrągłej szczotki. Przydatna okaże się również suszarka z dyfuzorem.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać o tym, że wraz ze zmianą pory roku musimy zmienić kosmetyki do pielęgnacji włosów – dzięki nim nasza fryzura lepiej zniesie zimno i wiatr, a także suche powietrze w pomieszczeniach. Z racji noszenia czapki konieczne jest używanie kosmetyków dodających objętości – szamponu, odżywki oraz sprayu dodającego objętości. Nie polecamy używania lakierów do włosów, szczególnie tych mocno utrwalających – niestety pod czapką posklejają one jedynie włosy. Aby włosy pod czapką się nie elektryzowały, wystarczy spryskać, bądź wyprać czapkę w płynie zapobiegającemu elektryzowaniu się.

Jeśli jednak po ściągnięciu czapki w pracy wasze włosy mimo wszystko są oklapnięte i bez życia, warto mieć w torebce dwa przydatne kosmetyki – puder dodający objętości (rozciera się go w dłoniach, palcami tapiruje się włosy u nasady, a potem układa) oraz lakier do włosów (pochylamy głowę do przodu i spryskujemy włosy niewielką ilością lakieru).

Mamy nadzieję, że teraz już wiecie jak zadbać o włosy zimą i że dzięki naszym poradom wasze włosy zimą nie będą oklapnięte i bez wyrazu. Na szczęście – zima w tym roku (na razie) jest dla nas łaskawa, więc może obejdzie się jednak bez tej czapki? 😉

precisely old-school cherokee indian wearables
rob kardashian weight loss 8 Common Fashion Mistakes Men Make

put on pockets anywhere you like
quick weight lossShopping and Dining Near the Pentagon
Opublikowano w kategorii: Fryzury and tagged , , .

Możliwość komentowania jest wyłączona.