Jak zwiększyć objętość włosow?

Marzysz o bujnej fryzurze, ale twoje włosy są cienkie i oklapnięte? Możesz to w prosty sposób zmienić, przeczytaj, jak zwiększyć objętość włosów.

Jak zwiększyć objętość włosówKażda z nas marzy o bujnych i gęstych włosach, tymczasem niewiele z nas może się pochwalić takim darem natury. Nasze włosy osłabia również codzienna stylizacja – stosowanie suszarek, prostownic, lokówek, a także farbowanie. Zabiegi te powodują przesuszanie włosów, a w konsekwencji ich nadmierne wypadanie. Są jednak sposoby, na to aby twoje pasma nabrały objętości – wystarczy obwiednio dobrana i ułożona fryzura.

Jeżeli masz słabe i cienkie włosy powinnaś zrezygnować z długich włosów. Zdecyduj się na krótką fryzurę, która optycznie zwiększy ich ilość. Idealnym rozwiązaniem będzie klasyczny bob  – nawet jeżeli masz bardzo cienkie włosy zyskają one na objętości.

Jeżeli lubisz jednak długie i średniej długości włosy, zadbaj o  to, aby były pocieniowane. Odpowiednio postopniowane pasma będą wyglądały na bujniejsze, a także nabiorą lekkości i nie będą tak ochlapywały.

Bardzo ważne jest również układanie włosów. Po umyciu nałóż na nie specjalną piankę zwiększającą objętość. Pamiętaj również, aby suszyć je głową w dół – nabiorą powietrza i dłużej będą uniesione.

Jeżeli zależy ci na ekstremalnym efekcie – zdecyduj się na grube wałki albo tapirowanie. Te proste zabiegi sprawią, że twoje włosy podniosą się u nasady oraz nabiorą mega objętości na całej długości. Aby zachować efekt push up na dłużej, spryskaj włosy utrwalającym lakierem.

Opublikowano w kategorii: Fryzury.

Możliwość komentowania jest wyłączona.