Makijaż francuski

Czy słyszałyście kiedyś o makijażu francuskim? Jest to idealny rodzaj makijażu dla kobiet o jasnej karnacji oraz wyrazistych rysach twarzy. Główną rolę grają w nim usta, więc jeśli chcesz podkreślić swoje – zdecyduj się właśnie na ten make-up.

Zaczynamy od podkładu. Cera w francuskim make-upie musi być gładka i nieskazitelna, wręcz porcelanowa. Wtedy efekt będzie najbardziej widoczny. Wybieramy więc dobrze kryjące podkłady oraz te, o ton jaśniejsze od naszego typu cery. Pamiętajcie równieżo szyi, żeby twarz nie wyglądała nienaturalnie. Po nałożeniu podkładu twarz wykańczamy transparentym pudrem.

Oczy powinny wyglądać bardzo natuarlnie, ponieważ w francuskim makijażu grają one drugie skrzypce. Cienie powinny być dobierane w jasnych kolorach, najlepsze są jasne brązy, beże oraz biel.Następnie dokładnie tuszujemy rzęsy, najlepiej pogrubiającym tuszem.

Przechodzimy do najważniejszego elementu – ust. Rozpoczynamy od obrysowania konturów ust konturówką w odcieniu szminki, bądź o ton jaśniejszym.Kolor szminki najlepiej wybrać w ciemnych odcieniach czerwieni, lekko połyskujących. Na koniec wykonywania makijażu muśnijcie policzki różem. I jak wam się podoba efekt?

Opublikowano w kategorii: Makijaż.

Możliwość komentowania jest wyłączona.