Helena Christensen

Helena Christensen, obok Naomi Campbell, Claudii Schiffer i Cindy Crawford była jedną z najlepszych modelek lat 90.

Helena Christensen urodziła się 25 grudnia 1968 roku w stolicy Danii, Kopenhadze. W 1986 wzięła udział w wyborach Miss Danii i zdobyła koronę najpiękniejszej. W wieku 18 lat stwierdziła, że chce pracować jako modelka i przeprowadziła się na stałe do Paryża. Jej kariera potoczyła się błyskawicznie, po tym jak wzięła udział w sesji dla magazynu Elle i pojawiła się na okładce pisma.

Helena Christensen była fotografowana przez najlepszych fotografów mody i chodziła na wybiegach u najlepszych projektantów takich jak: Albereta Ferreti, Chanel, Valentino, Christian Dior, Fendi, Versace. Przez pewien czas współpracowała także z marką Victoria`s Secret.

Modelka ma niebanalną i urzekając urodę i równie wspaniałe ciało.  Karl Lagerferld zachwycony jej figurą, stwierdził, że ma ona najzgrabniejsza sylwetkę na świecie.

Helena próbowała swoich sił również jako aktorka. W 1992 roku zagrała w w niezależnym filmie Inferno. Wystąpiła również udział w teledysku do piosenki  „Wicked game” śpiewanej przez Chrisa Isaaka.

jfdghjhthit45
Opublikowano w kategorii: Modelki.

Możliwość komentowania jest wyłączona.