Kate Moss

Urodzona w 1974 roku Kate Moss została odkryta w wieku 14 lat. Wracając z rodziną z wakacji do Anglii została dostrzeżona przez agentkę modelek na lotnisku JFK. W krótkim czasie osiągnęła status supermodelki. Pojawiła się na okładkach najważniejszych pism, wielki sukces przyniósł jej kontrakt z firmą Calvin Klein. Kate została twarzą marki, a za 100 dni pracy dla Kleina dostała cztery miliony dolarów. Po zakończeniu kontraktu posypały się kolejne propozycje. Modelka współpracowała m.in. z Dolce & Gabbana, Yves Saint Laurent oraz Gianni Versace. Z czasem jednak wielki świat przyniósł wielkie problemy.

Kłopoty w raju

Wszystko zaczęło się w 1994 roku, kiedy to dwudziestoletnia Kate zaczęła spotykać się z aktorem Johnnym Deppem. Młodziutka modelka dała wciągnąć się w wir zabawy i ciągłych przyjęć, a przy okazji zaczęła eksperymentować z narkotykami. W efekcie zamiast chadzać po światowych wybiegach, Kate Moss wylądowała w klinice odwykowej. Modelka doszła do siebie, jednak problemy z kokainą do dziś co jakiś czas wychodzą na światło dzienne. Kolejnym problemem modelki od zawsze jest jej waga. Co rusz w mediach spekuluje się o jej anoreksji, choć Kate kiedy tylko może, zaprzecza owym plotkom.

Życie prywatne

Kate Moss nadal mieszka w rodzimej Anglii. Po wielu nie udanych związkach, m.in. z wspomnianym Johnym Deppem i Mario Sorrenti, modelka samotnie wychowuje córkę Lily Grace. Ojcem dziecka jest Jefferson Hack. Modelka spotyka się z Pete’m Doherty, z którym nieustannie rozstaje się i schodzi. Kate wydała własną autobiografię ot. „Historia Kate Moss” oraz perfumy sygnowane swoim nazwiskiem.

Opublikowano w kategorii: Modelki.

Możliwość komentowania jest wyłączona.