Biżuteria drewniana

Od pewnego czasu Polskę ogarnął szał własnoręcznie robionej biżuterii, a szczególnie na miano popularnej zasługuje biżuteria drewniana. Pewnie dlatego, że najłatwiej ją wykonać, ozdobić, wykroić i jest chyba najtańsza. Aby samemu wykonać taki produkt – lub może trafniej określę – wytwór naszej weny – trzeba posiąść parę umiejętności.

Kolczyki, bransoletki, biżuteria drewniana – to wszystko możesz sama wykonać w domu. Ostatnio bardzo popularną formą zdobnictwa stała się metoda decoupage, wywodząca się ze wschodniej Syberii. Można tworzyć na dwa sposoby, metodą:
– serwetkową polegająca na przyklejaniu  papieru lub serwetki wieloma warstwami kleju i farby oraz
– porcelanową
gdzie nakłada się imitujący lakier, który po wyschnięciu przypomina porcelanę.

Największą zaletą tworzenia biżuterii samodzielnie jest to, że będzie ona wyjątkowa, niepowtarzalna i na pewno sentymentalna. Jeżeli zależy nam, by posiadać coś wartościowego, takiego jakiego nikt inny nie ma – biżuteria drewniana to jest dobry pomysł, by zacząć działać.


Sójrzcie jak wyglądają te piękne dzieła sztuki zanim żadna ręka jeszcze ich nie zacznie zmieniać. Zwykła sklejka drewniana. A jaka biżuteria ze zwykłego drewna może wyjść piękna.

Najważniejsze, by mieć pomysł – zakupić odpowiednią serwetkę i inne potrzebne przyrządy i materiały i krok po kroku zrealizować swój projekt. Nie trzeba specjalnych zdolności plastycznych – ale trochę chęci, cierpliwości i precyzji.

Można tworzyć różne komplety – biżuteria drewniana także może służyć jako prezent urodzinowy dla osoby bliskiej.

Opublikowano w kategorii: Modowe inspiracje.

Możliwość komentowania jest wyłączona.