Nowa kolekcja Diora

Mamy dopiero maj, jednak jak wiadomo, projektanci z wielkiego świata wyprzedzają trendy o kilka miesięcy. Tak jest i tym razem. Christian Dior zaprezentował już swoją najnowszą kolekcję, dedykowaną na 2011 rok.

John Galliano nigdy nie bał się zmian. Najnowszą kolekcję, którą zaprojektował dla Christiana Diora oparł na francuskich klasykach, jednak dodał widoczną inspirację chińską kulturą. Linia została zaprezentowana w Shanghaiu.

„Chciałem przyjechać tu i pokazać moim chińskim przyjaciołom trochę francuskiego stylu, połączonego z chińskimi motywami. Jestem ambasadorem marki Dior, więc nie mogłem pozwolić sobie na to, aby pojawić się tu z kolekcją inspirowaną wyłącznie Chinami” – mówi Gilliano.

W kolekcji zdecydowanie królują cukierkowe tony, takie jak zielona mięta, pastelowy róż czy lawenda. Czerń nadaje ciekawego kontrastu. Można dostrzec wiele koronek, falbanek i kokardek.

Najnowsza linia Diora jest doskonałym połączeniem nowej i starej szkoły francuskiej mody.”Myślę, że nasze siostry zarówno z Paryża, jak i Szanghaiu mają coś wspólnego – wszystkie kochają jednocześnie tradycje i innowacje” – dodaje projektant.

Jak wam się podoba Dior w cukierkowym wydaniu? Słodkie, czy przesłodzone? Oceńcie same.

Opublikowano w kategorii: Nowe kolekcje.

Możliwość komentowania jest wyłączona.