Jak zadbać o stopy latem?

Mamy nadzieję, że wakacje mijają Wam na błogim lenistwie w ciepłych promieniach słońca. A jak mijają waszym stopom? Latem wymagają one specjalnej uwagi, ponieważ gorące temperatury wysuszają je, powodują szorstkość oraz brzydkie zgrubienia. A kiedy jak kiedy, ale to właśnie latem stopy w odkrytych butach powinny prezentować się pięknie. Jak więc zadbać o stopy latem? Oto kilka prostych podpowiedzi.

jak zadbać latem o stopy?

Pierwsze z naszych porad dedykowane są osobom, które cierpią na nadpotliwość stóp. Latem problem ten nasila się i wiąże się z nieprzyjemnym zapachem, a także powstawaniem grzybów i bakterii. Dlatego pielęgnację stóp należy rozpocząć już po ich umyciu. Po dokładnym osuszeniu stóp smarujemy je antyperspirantem ze składnikami hamującymi wydzielanie potu oraz rozwój bakterii. Świetnie latem sprawdza się również talk do stóp, który chroni przed bakteriami oraz zapobiega otarciom naskórka. Do ulubionych butów dobrze jest włożyć specjalne przeciwpotliwe oraz odżywcze dla stóp wkładki – zniweczą one przykry zapach i sprawią, że stopy pozostaną suche i świeże.

Ważna jest również codzienna pielęgnacja stóp. Latem warto je myć natłuszczającym mydłem, najlepiej glicerynowym oraz wcierać w nie tłusty, bądź półtłusty krem. Istotne jest usuwanie zgrubiałego naskórka, który powoduje, że stopy wyglądają brzydko. Najlepiej zrobić to specjalną tarką, bądź pumeksem.  Wykonuj tę czynność raz w tygodniu. W pozostałe dni zastosuj delikatny peeling stóp podczas codziennej kąpieli.

Latem, kiedy chętnie nosimy wszelkie klapki i sandałki, ważny jest również wygląd naszych paznokci. O tej porze roku pedikiur ma wielkie znaczenie – piękne i zadbane paznokcie są ozdobą stóp każdej kobiety. Ich pielęgnację zaczynamy od obcinania – najlepiej obciąć je w kwadrat, aby uniknąć ich wrastania. Następnie wygładzamy paznokcie specjalną polerką, aby były błyszczące i wygładzone nawet w te dni, kiedy ich nie pomalujemy. Na koniec pomaluj paznokcie wakacyjnym kolorem – dobrze jest wybrać supertrwałe lakiery, bądź lakiery żelowe. Lakier u stóp nie odpryskuje tak jak lakier u rąk, dlatego utrzyma się o wiele dłużej.

Mamy nadzieję, że już wiecie jak odpowiednio zadbać o stopy latem. Nie odkładajcie tego na później – już dziś zacznijcie ich odpowiednią pielęgnację.

There are different body categories or types for plus sized women
rob kardashian weight loss a Name Fashionable Men Can Trust

you can actually act as a freelance personal shopper
snooki weight lossHow Much Does the Fashion Marketing Career Pay
Opublikowano w kategorii: Pielęgnacja and tagged , , .

Możliwość komentowania jest wyłączona.