Tłusta cera latem

Co robić, gdy się ma tłustą cerę? Latem ta przypadłość jeszcze bardziej daje nam o sobie znać. Wysokie temperatury pobudzają gruczoły łojowe, a to oznacza… nieestetyczne świecenie się buzi. Co zatem zrobić? Jak pielęgnować skórę? Oto kilka sprawdzonych porad.

Oczyszczanie
Nieprawdą jest, ze częste mycie poprawi stan Twojej skóry. Wręcz przeciwnie! Myj ją zatem 2 razy dziennie używając delikatnych żeli myjących. Wybieraj takie, które nie wysuszają skóry i nie powodują uczucia jej ściągnięcia. Najlepsze dla Ciebie będą preparaty z serii antytrądzikowych, ponieważ zwykle tłusta cera jest bardziej skłonna do wyprysków. Specjaliści zalecają też, aby unikać gorącej wody i mydła w kostce. Co do pierwszej sugestii nie ma najmniejszych wątpliwości, jednak warto zauważyć, ze obok zwykłego mydła, w sklepach i aptekach są dostępne również specjalistyczne kostki myjące- takie z pewnością nie zaszkodzą Twojej skórze! Regularnie (choć nie za często) wykonuj delikatne peelingi- to pomoże złuszczyć zrogowaciały naskórek, przez co cera będzie wyglądała bardziej świeżo.
Nawilżanie
Często bywa tak, że osoby posiadające cerę tłustą zapominają o jej nawilżaniu. To poważny bład! Zabiegi wysuszające naskórek dają tylko chwilowe złudzenie matu, jednak w efekcie końcowym skóra świeci się jeszcze bardziej. Potrzebujesz kremu, który dostarczy Twojej cerze odpowiednią dawkę wilgoci, jednocześnie r

egulując pracę gruczołów. Wybieraj lekkie, beztłuszczowe kremy, z zawartością kwasu hialuronowy. Unikaj natomiast parafiny, wazeliny lub lanoliny, gdyż mogą one zatykać ujścia gruczołów łojowych, a to oznacza pryszcze!
Makijaż
Czasem sama pielęgnacja nie wystarczy. Wtedy warto poratować się odpowiednim makijażem, który w przypadku cery tłustej może zdziałać cuda! W sklepach znajdziesz mnóstwo pudrów i podkładów, których producenci zapewniają o uzyskaniu efektu matowej cery. Pamiętaj jednak, ze latem warto używać beztłuszczowych, lekkich podkładów, najlepiej tych mineralnych. Na co dzień używaj pudru o transparentnym odcieniu- kiedy po kilku godzinach zauważysz blask potu, będziesz mogła zaaplikować kolejną warstwę bez ryzyka tworzenia ,,maski”.
Zamiast aplikacji pudru, można pokusić się też o bardziej naturalne metody matowienia cery jak np. skrobia. Wystarczy, że nabierzesz niewielką ilość skrobi na duży pędzel i delikatnie omieciesz nią twarz. Zaskakujące jest to, że efekt matu jest bardziej długotrwały niż może to zapewnić niejeden profesjonalny puder!
Zawsze miej też ze sobą bibułki matujące.

zp8497586rq
Opublikowano w kategorii: Pielęgnacja.

Możliwość komentowania jest wyłączona.