Alexander McQueen

Jego projekty uwielbiają gwiazdy na całym świecie. Lady Gaga, nie bojąca się szokować swoim ubiorem, była jedną z jego muz. Jego buty z najnowszej kolekcji mogliśmy podziwiać podczas rozdania tegorocznych Telekamer na nogach Dody. Mowa o fenomenie w świecie mody, Alexandrze McQueenie, który 11 lutego popełnił samobójstwo.

Jego historia

Alexander McQueen urodził się 17 marca 1969 roku w Londynie, jako najmłodszy z sześciorga rodzeństwa. W wieku 16 lat porzucił szkołę, aby współpracować z Savile Row Tailor Anderson & Sheppard. Jego kariera może nie potoczyła by się tak szybko, gdyby nie Isabella Blow, stylistka, która w 1992 roku wykupiła i rozsławiła kolekcję jego ubrań. Od tamtego momentu projektant staje się coraz sławniejszy, zdobywając najważniejsze nagrody w świecie mody. Od 2001 roku Alexander pracował dla Gucci, gdzie w żaden sposób nie ograniczano jego kreatywności . Staje się szanowany i uwielbiany do tego stopnia, że w dniu jego tragicznej śmierci płacze po nim cały świat.

Pokazy

Alexander McQueen uwielbiał szokować . Widowiska zawsze odbywały się w niekonwencjonalnych aranżacjach i przestrzeniach. Każdy, kto przybył na jego pokaz, długo nie mógł o nim zapomnieć. Projektant prowokował swoich gości, dawał im do myślenia. Na jednym z pokazów, na wybiegu pojawiła się modelka na drewnianych nogach, po amputacji kończyn. Kontrowersja była drugim imieniem projektanta.

Kolekcje

Jego projekty nigdy nie były zwyczajne. Zawsze były „jakieś”. Większość z nich była tak kontrowersyjna, że decydowały się na nie tylko najodważniejsze gwiazdy. Stroje cechowały kanciastość, wymyślne gorsety, uwypuklone ramiona i szeroko pojęta awangarda. Ostatnim hitem projektanta były buty na ogromnych, wręcz kosmicznych platformach. Projektant stworzył również swoje perfumy – Kingdom.

Opublikowano w kategorii: Projektanci mody.

Możliwość komentowania jest wyłączona.